Aranżacja domowego SPA – urządź je przytulnie i praktycznie w 5 krokach

Instalacja jacuzzi to już połowa sukcesu. Po zakończeniu montażu teoretycznie można już odpocząć i wziąć relaksującą kąpiel. Przyjemność korzystania z jacuzzi zwiększy jednak elegancko, sprytnie, a przy tym stylowo zaprojektowane wnętrze, w którym Twój minibasen SPA będzie zamontowany. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aranżując domowe SPA.

Jacuzzi bezsprzecznie będzie pierwszoplanowym bohaterem łazienki, tarasu czy ogrodu, w tym ogrodu zimowego, z zadaszeniem – słowem, każdego pomieszczenia, w którym się znajdzie. Do urządzenia domowego SPA nie potrzebujesz stylisty czy projektanta wnętrz. Trzymając się kilku naszych wskazówek, osiągniesz luksusowy efekt, który Cię zachwyci.

Urządzenie domowego SPA: to proste!

1.    Po pierwsze: leżanka

Wypoczywaj po królewsku: na anatomicznie wyprofilowanej leżance SPA, np. InfraRed. Jest ona w całości wykonana z naturalnego drewna – trwałego i ekonomicznego materiału, który będzie wyglądał szlachetnie nawet po kilku latach użytkowania. Leżanka jest wyposażona w zaawansowane technologicznie maty grzewcze, które emitują ciepło (bezpieczną dla zdrowia daleką podczerwień). Wśród licznych zalet takiej terapii ciepłem wymienić można m.in.:

  • rozluźnienie mięśni i działanie przeciwbólowe,
  • regenerację mięśni przed i po treningu oraz mniejszą urazowość,
  • lepsze ukrwienie i dotlenienie organizmu,
  • poprawę jakości snu,
  • obniżenie ciśnienia tętniczego krwi,
  • poprawę odporności (dzięki zwiększonej produkcji limfocytów),
  • przyspieszoną regenerację poprzez stymulację procesów odnowy komórkowej,
  • odnowę tkanek głębokich i zwiększoną produkcję kolagenu (co przekłada się na poprawę wyglądu skóry),
  • przyspieszenie przemiany materii.

Leżanka SPA InfraRed dzięki oddziaływaniu podczerwieni przynosi ulgę zmęczonym, przepracowanym i zestresowanym osobom, które wymagają szybkiej regeneracji.

W swoimdomowym SPA możesz też postawić oczywiście klasyczną leżankę bez tak zaawansowanych funkcji. Niezależnie od modelu, który wybierzesz, zadbaj, by była wyprofilowana w zgodzie z linią kręgosłupa i lekka – by można było ją przestawić w inne miejsce, według potrzeb. Idealnie, jeśli będzie ona wyposażona w kółka z blokadą.

2.    Po drugie: niezbędne akcesoria

Jeśli leżenie i masaż wodny Ci się znudzą i postanowisz np. zrobić sobie coś do picia w kuchni, na pewno przyda Ci się duży ręcznik kąpielowy (140 × 90 lub 160 × 200 cm). Obok wspomnianej leżanki koniecznie postaw niewielki stolik kawowy – na przygotowany w kuchni napój lub ciekawą książkę. Pamiętaj, że wybierając naszą leżankę InfraRed, możesz od razu dobrać do niej praktyczny stolik w komplecie.

Haczyki lub wieszak zainstaluj jak najbliżej wanny, by móc od razu sięgnąć po ręcznik i nie zmarznąć. W Twoim domowym SPAnie powinno zabraknąć też miękkiego szlafroka i klapek na gumowej, antypoślizgowej podeszwie – gdyby przyszło Ci w międzyczasie otworzyć drzwi np. dostawcy pizzy czy kurierowi. Wszystkie niezbędne akcesoria możesz położyć na podręcznej, łazienkowej etażerce.

Jakich akcesoriów na pewno nie potrzebujesz? Wybierając się do wanny jacuzzi, wycisz się i odłóż telefon. Zapomnij o nim na tę godzinę lub dwie. W pokoju kąpielowym nie powinno być też telewizora czy laptopa. Brak urządzeń elektronicznych pomoże Ci skoncentrować się na swoim relaksie i dobrym samopoczuciu.

3.    Po trzecie: toaletka

Po udanym masażu wodnym i relaksacyjnej terapii na leżance InfraRed czas zadbać o wygląd. Obok leżaków, np. za parawanem możesz ustawić toaletkę. Parawan doda Ci nieco prywatności, jeśli z jacuzzi będą korzystać również inne osoby. By po kąpieli w jacuzzi poczuć się jeszcze lepiej, możesz sięgnąć po balsam nawilżający skórę lub olejek, zrobić manicure lub pedicure czy też zadbać o włosy, nakładając na nie dedykowany olej.

Uwaga: jeśli decydujesz się nałożyć kosmetyki, nie wracaj już do jacuzzi i nie spłukuj ich w wannie z bąbelkami. Cząsteczki produktów, w tym tłuszczu i drobinek ścierających z peelingów, mogą zatkać filtry wanny. 

4.    Po czwarte: zielony kącik

Rośliny, podobnie jak muzyka, pomagają się zrelaksować i wprowadzają do wnętrza przytulność. W zielonym kąciku, w otoczeniu jacuzzi najlepiej sprawdzą się rośliny kochające wilgoć. Zdecyduj się np. na storczyki (świetnie tolerują wilgotne powietrze), kwitnący przez większość roku efektowny skrzydłokwiat, monsterę czy zamiokulkasa. W wilgotnych i jasnych łazienkach pięknie będzie wyglądał kroton z owalnymi, pomarańczowo-zielonymi liśćmi, anturium z czerwonymi, charakterystycznymi kwiatami oraz alokazja i fitonia o liściach unerwionych na różowo.

Rośliny możesz powiesić na ścianie, w makramach na rośliny lub ustawić na półkach, np. etażerki, a doniczki z większymi (dorosłą monsterą czy zamiokulkasem) ustawić bezpośrednio na podłodze, tworząc w ten sposób “zielony” parawan.

5.    Po piąte: zapach, światło i muzyka – uczta dla zmysłów

Urządzenie domowego SPA nie powinno pomijać tego, czego na pierwszy rzut oka nie widać (bo wydaje się oczywiste), a jednak tworzy atmosferę sprzyjającą wyciszeniu się: zapachu, światła i dźwięku (lub ciszy, jeśli wolisz relaksować się bez zbędnych decybeli). Skorzystaj z dostępnych na YouTubie lub Spotify playlist z muzyką relaksacyjną, ambientem, klasyczną lub odgłosami natury: lasu, szumu morza czy deszczu.

Doskonałym pomysłem będzie aromaterapia! Koniecznie wypróbuj pobudzający zmysły system aromaterapii Dream Scents on Demand, który znajdziesz w naszej ofercie jako opcję dodatkową urządzeń Swim SPA. System za pomocą jednego przycisku uwalnia idealną porcję olejków eterycznych, które rozprowadzane są wprost do wody w basenie. Do wyboru masz szeroką gamę zapachów, wśród których każdy znajdzie swoje ulubione.

Światło w domowym SPA powinno być ciepłe i rozproszone. Nie wprawiaj jednej żarówki o mocy 100 W. Znacznie lepsze będzie tutaj kilka źródeł światła o mniejszej mocy, rozmieszczonych w strategicznych miejscach. Wybierając baseny Swim SPA, możesz od razu wyposażyć je w dodatkowe oświetlenie LED, takie jak oświetlenie Zorza, pakiet Vegas czy Bellagio.

Klimatycznym dodatkiem będą też cotton ballsy i inne ledowe łańcuchy świetlne. Możesz też całkowicie zrezygnować z elektryczności i zapalić świece – zwykłe lub zapachowe.

A skoro o zapachach mowa, odpowiedni aromat podkreśli klimat SPA. Zapachy cytrusowe (pomarańcza, cytrusy, bergamotka) poprawiają nastrój i podnoszą na duchu, eukaliptus działa przeciwzapalnie i rewitalizująco, a lawenda, wanilia, róża i drzewo sandałowe uspokajają. Korzystaj ze świec i zapachowych wosków do kominka na bazie oleju sojowego. Używając olejków zapachowych, postaw na te certyfikowane i dopuszczone do użytku w jacuzzi.

Zastanawiasz się nad jacuzzi do swojego domu i szukasz odpowiedniego sprzętu? Myślisz o jacuzzi w domu i szukasz odpowiedniego urządzenia? Zwróć uwagę na jacuzzi Meadow z systemem podwójnej dezynfekcji ozonem i promieniami UV oraz zaawansowane technologicznie leżanki relaksacyjno-terapeutyczne InfraRed, które pozwolą Ci się skutecznie zrelaksować i szybko zregenerować.

Przykładowe realizacje znajdziesz na naszym instagramowym profilu: @hydropoolpolska, a także w kategorii “Realizacje”.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem!