...

Baseny z przeciwprądem – pływanie na niewielkiej powierzchni

Baseny z przeciwprądem, zwane również basenami terapeutycznymi, pozwalają pływać i uprawiać aerobik na niewielkiej powierzchni. Znajdują również zastosowanie w fizjoterapii, której celem jest łagodzenie stanów zapalnych stawów. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Przekonaj się!

Przez lata baseny z przeciwprądem znajdowały się jedynie w szpitalach, klinikach fizjoterapuetycznych i ośrodkach sportowych. Jednak pod koniec lat 90. urządzenia te stały się szerzej dostępne i zaczęły trafiać do coraz większej rzeszy odbiorców, którzy chcieli uprawiać aktywność w zaciszu domowym. Dostępne dzisiaj na rynku baseny z przeciwprądem wyróżniają się unikatowymi rozwiązaniami technologicznymi i zaspokoją nawet najbardziej wymagające gusta miłośników designu.

Basen z przeciwprądem to świetnie rozwiązanie do małych ogrodów i dobra alternatywa dla pełnowymiarowego jacuzzi. Systemy basenów przeciwprądowych to także doskonały sposób na przekształcenie przydomowej przestrzeni w ożywcze środowisko do ćwiczeń. Czym jest przeciwprąd do basenu i na czym polega jego działanie? Poznaj najważniejsze korzyści związane z zastosowaniem tej technologii w swoim ogrodzie!

Sprawdź także: Aranżacja domowego SPA

Jak działa basen z przeciwprądem?

Zastosowanie systemu przeciwprądowego powoduje powstawanie fal w basenie. Zapewnia to dodatkową przyjemność podczas pływania zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Przeciwprąd do basenu (inaczej przeciw-fala lub sztuczny nurt) pompuje silny strumień wody za pomocą specjalnej dyszy. Dzięki silnemu prądowi możliwa jest nieustanna próba pokonania napierającej na pływaka siły. Takie ćwiczenia, z wykorzystaniem oporu, są szczególnie przydatne w treningu wytrzymałościowym. Strumień wody generowany przez dyszę można również wykorzystać do masażu określonych partii ciała. Decydując się na basen z przeciwprądem pamiętaj, że wytwarzany strumień wody może być tak silny, że będzie powodował obrażenia.

Zalety przeciwprądów basenowych

Powszechnie wiadomo, że pływanie to jedna z najskuteczniejszych form ćwiczeń. Zastosowanie systemu przeciwprądowego w basenie przynosi wszechstronne korzyści w codziennym programie fitness. Nie można zapominać o zaletach związanych z czerpaniem radości z pływania i kształtowania swoich umiejętności. Przeciwprąd basenowy może być używany także do łagodnej rehabilitacji. Zaleca się go zaleca się wszystkim osobom zmagającym się z kontuzjami kończyn dolnych.

Dzięki przydomowemu basenowi Twoje dziecko będzie mogło nauczyć się pływać w bezpiecznych warunkach. To niezmiernie przydatna umiejętność, która pewnego dnia może uratować im życie. Dzięki jednostce przeciwprądowej dzieci mogą zorientować się, jak trudno jest płynąć pod prąd. W ten sposób lepiej przygotujesz je do wykorzystania swoich umiejętności, jeśli zajdzie taka potrzeba. Basen z przeciwprądem to również duża oszczędność dla środowiska – ma to związek z mniejszą powierzchnią użytkową. Ze względu na mniejszą ilość wody potrzebnej do ogrzania, również Twoje rachunki będą zauważalnie niższe.

Co więcej, baseny z przeciwprądem produkowane są z tworzyw odpornych na promieniowanie UV i zmienne warunki atmosferyczne – dzięki temu zapewniają wieloletnią trwałość, zachowując przy tym swój nowoczesny wygląd.

Cena basenów z przeciwprądem

Zastanawiasz się, ile kosztuje basen z przeciwprądem? Wiele zależy od jego powierzchni – w firmie Hydropool znajdziesz modele o szerokości od 384 cm do 559 cm.  Koszt ogrodowego swim spa zaczyna się od 150 tysięcy złotych – cena największego wariantu może przekroczyć nawet 300 tys.. Na koszt inwestycji ma wpływ także to, czy zdecydujesz się skorzystać z pomocy monterów.

Jeśli jesteś zainteresowany montażem basenu z przeciwprądem w swoim ogrodzie lub domu, zapoznaj się już dziś z ofertą marki Hydropool, w której znajdziesz urządzenia wyposażone w osłonę ograniczająca parowanie i zapobiegającą przedostawaniu się zanieczyszczeń czy nagrzewaniu. Produkty kanadyjskiego producenta objęte są 5-letnią gwarancją na uszkodzenia niecki basenowej.

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.