Dlaczego warto zainwestować w wyjątkowe miejsce wypoczynkowe w domu?

Słyszałeś o hygge? To duńskie słowo oznaczające wygodę, przytulność i komfort, co przekłada się na poczucie szczęścia i zadowolenie z życia. Koncept hygge powstał w Danii w XIX wieku i został niedawno, również na fali pandemii, odświeżony przez projektantów wnętrz. Zgodnie z tą ideą dom powinien być Twoją oazą. Dlaczego warto, urządzając dom, położyć na to nacisk?

Pracujesz, by wygodnie żyć, a nie żyjesz, by pracować – chyba zgodzisz się z nami w tej kwestii. Z tego samego założenia wychodzą Skandynawowie. Koncept hygge opiera się na tym, by zapewnić sobie komfortowe, “cieplarniane” miejsce wypoczynkowe w domu. Dom to dla Duńczyków miejsce, w którym mamy naładować baterie, pełni on funkcję bezpiecznego schronienia.

Jeśli już musi znajdować się w nim biurko do pracy, powinno ono być odgrodzone od reszty domu – tak, by strefy wypoczynkowa i pracy nie mieszały się ze sobą. Nie jesteś przekonany, nie widzisz potrzeby inwestowania w miejsce wypoczynkowe w domu? Przekonamy Cię, że warto.

5 powodów, dla których warto zainwestować w miejsce wypoczynkowe w domu

1.    Zdrowie

Zdrowie przede wszystkim – wszystko inne można sobie kupić. 😉 Programy Wellness pozwalają zmniejszyć bóle głowy, nóg i pleców, zredukować stres i przygotować organizm do snu lub, w razie potrzeby, pobudzić. Masaż wodny w jacuzzi Meadow poprawia też krążenie krwi i wspiera pracę układu trawiennego.

2.    Regeneracja

Odnowę biologiczną organizmu wzmacnia dodatkowo emitująca ciepło leżanka InfraRed na podczerwień. Powinni ją rozważyć zarówno ci, którzy kochają sport i często się forsują, jak również ci, którzy mają zastałe od pracy przy biurku mięśnie. Leżanka jest idealnie wyprofilowana, wykonana w całości z drewna, a wewnątrz konstrukcji znajdują się specjalne maty grzewcze. Podczerwień pomaga obniżać “zły” cholesterol, redukuje ciśnienie tętnicze krwi, a także koi bóle mięśni i stawów oraz regeneruje je – tak przed, jak i po treningu.

Nasila ona również procesy regeneracyjne całego organizmu, nie tylko mięśni. Sesja na leżance przed treningiem zmniejsza urazowość (emitowane ciepło rozluźnia mięśnie). To tylko część jej zalet. Dowiedz się więcej: “Leżanka InfraRed SPA”.

3.    Większa wydajność

Z efektywnym wypoczynkiem w komfortowych warunkach nierozerwalnie łączy się większa wydajność. Zarządzający, którzy rozumieją zależność między jednym i drugim, sami wysyłają siebie i swój zespół na urlop, nie czekając na ich wypalenie. Higiena pracy zdalnej również powinna się zwiększyć – ile jesteś w stanie, tyle zrób samemu w tym kierunku.

Badania Instytutu Digital Oceans z 2019 roku wskazują, że 82% pracowników zdalnych czuło się wypalonych, a 19% dokuczało poczucie samotności. Jeśli na rynku pracy w sektorze biurowym wciąż będzie rosła liczba stanowisk całkowicie zdalnych, tym bardziej warto zapewnić sobie w domu dogodne warunki wypoczynku i wyraźnie oddzielić miejsce wypoczynkowe w domu od biura

4.    Przyjemność

Przebywanie w jacuzzi, poza tym, że korzystne dla zdrowia, jest też po prostu bardzo przyjemne. Cichy szum wody i relaksacyjna muzyka, masaż bąbelkami spiętych mięśni, a także aromaterapia, olejkami eterycznymi dedykowanymi do jacuzzi i, po wyjściu z kąpieli, zabiegi pielęgnacyjne – to wszystko sprawi, że na chwilę zapomnisz o całym świecie. Takie uczucie możesz mieć na co dzień, nie tylko od święta i na wyjazdach wakacyjnych.

5.    Kontakty towarzyskie

Minibaseny SPA to też świetne miejsce na zrobienie mini imprezy i zacieśnianie znajomości. Jacuzzi Meadow Lily ma pięć miejsc: w sam raz na niewielkie, kameralne spotkanie. Zrelaksują się wszyscy: nie tylko Ty, ale i Twoi goście. W przerwie między jednym masażem a drugim możesz zaserwować soczyste owoce i soft drinki lub smoothies. W takich warunkach dużo łatwiej o rozmowę niż w głośnym, zatłoczonym klubie.

Chcesz urządzić miejsce wypoczynkowe w domu i szukasz odpowiedniego jacuzzi? Sprawdź ofertę Meadow i nowe, relaksacyjno-terapeutyczne leżanki InfraRed.

Przykładowe realizacje znajdziesz na naszym instagramowym profilu: @hydropoolpolska, a także w kategorii “Realizacje”.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem!