Urządzenie domowego SPA w ogrodzie – zrób to funkcjonalnie i w dobrym stylu!

Zamiast wyjeżdżać do zatłoczonych term czy parku wodnego, zaaranżuj SPA pod gołym niebem, we własnym ogrodzie. Aranżacja ogrodowego SPA różni się nieco od urządzania kącika wypoczynkowego pod zadaszeniem, we wnętrzach. Co trzeba wziąć pod uwagę, aranżując domowe SPA w ogrodzie?

Własny ogród to często powód do dumy, zwłaszcza, jeśli uprawiane przez Ciebie rośliny są ozdobą dla oczu i powodem zazdrości u najbliższych sąsiadów. W ogrodzie nie tylko pracujesz, ale i wypoczywasz, podziwiając efekty swoich działań. Własny kawałek zieleni to luksus. Korzystaj z niego najlepiej, jak możesz. Jeśli masz jeszcze trochę miejsca, urządź domowe SPA w ogrodzie z jacuzzi. Oto kilka ważnych wskazówek. Dzięki nim zrobisz to nie tylko w praktyczny, ale i w elegancki sposób.

Wybór jacuzzi i mebli do ogrodu

Jacuzzi do użytku w ogrodzie powinno być dobrze ocieplone i izolowane. Zaawansowana technologicznie termoizolacja jacuzzi Hydropool zatrzyma ciepło wody na dłużej i pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za energię. Została ona zainspirowana technologią NASA stosowaną w kosmosie do ochrony astronautów przed ekstremalnie niskimi temperaturami (-237 stopni Celsjusza). Dodatkowo zapewnia ona optymalną temperaturę 30 st. C przy minimalnym dziennym koszcie użytkowania.

Instalując jacuzzi, trzeba też wziąć pod uwagę sposób montażu. Jacuzzi do ogrodu można częściowo lub całkowicie wpuścić w przygotowane podłoże (np. w taras) – każdy z modeli jacuzzi dostępnych w naszej ofercie może być użytkowany zarówno jako urządzenie do zabudowy, jak i wolnostojące. Jacuzzi zabudowane zapewniają większą prywatność, natomiast druga opcja (użytkowanie jako urządzenie wolnostojące) jest prostsza i szybsza w realizacji.

Warto zwrócić uwagę także na podłoże, na którym zamontowana ma być wanna. Powinno ono być wystarczająco duże (co najmniej pod wymiar wanny i większe), równe i wytrzymałe – całkowita waga napełnionej wodą wanny wynosi kilka ton. Jeśli z domowego SPA w ogrodzie chcesz korzystać głównie latem, najwyższy komfort zapewni Ci podłoga z egzotycznego drewna. Jeśli natomiast zależy Ci na praktycznym rozwiązaniu, wybierz naturalny, chropowaty kamień, antypoślizgowe płyty gresowe lub kostkę brukową. Na podłoże przeznacz tyle metrów kwadratowych, by znalazło się tam miejsce na leżankę, stolik i dodatkowe meble.

Królewski wypoczynek poza jacuzzi z bąbelkami zapewni Ci anatomicznie wyprofilowana, relaksacyjno-terapeutyczna leżanka SPA InfraRed. Wyróżniają ją wbudowane zaawansowane technologicznie maty grzewcze, które emitują bezpieczną dla zdrowia podczerwień zapewniającą ciepło. Ciepło z podczerwieni działa bardzo korzystnie na organizm. Dlaczego warto w nią zainwestować? Oto kilka korzyści dla zdrowia: 

  • rozluźnienie, regeneracja mięśni i działanie przeciwbólowe,
  • poprawa jakości snu,
  • obniżenie ciśnienia tętniczego krwi,
  • poprawa odporności (dzięki zwiększonej produkcji limfocytów),
  • stymulacja procesów odnowy komórkowej (szybsza regeneracja organizmu),
  • odnowa tkanek głębokich i zwiększona produkcję kolagenu (co oznacza poprawę wyglądu skóry).

Leżanka InfraRed będzie idealnym uzupełnieniem domowego SPA w ogrodzie. Po wybranym masażu wodnym rozluźni Cię ona jeszcze bardziej. Obok możesz postawić stolik lub mobilny barek na kółkach i lekką sofę z rattanu. Zadbaj też o miejsce na ręczniki i szlafroki, najlepiej jak najbliżej samej wanny.

Jeśli planujesz korzystać ze SPA w ogrodzie przez cały rok, koniecznie zainstaluj nad wanną zadaszenie – drewnianą lub metalową pergolę.

Przytulna aranżacja domowego SPA w ogrodzie

W aranżacji ogrodowego SPA liczy się nie tylko funkcjonalność, ale i wygląd kącika wypoczynkowego. Atmosfera, którą stworzysz za pomocą dodatków powinna sprzyjać relaksowi. Z tego względu, jeśli potrzebujesz nieco prywatności, zawieś na pergoli jasne zasłony z oddychających tkanin, np. z lnu. Wiosną i latem będą pięknie powiewać na wietrze, a jednocześnie odseparują Cię nieco od ciekawskich oczu. Jasne kolory dodatkowo nie będą pochłaniać światła słonecznego tak jak ciemne (w jacuzzi nie zrobi się zbyt gorąco).

Innym pięknym, a zarazem praktycznym dodatkiem będą świetlne łańcuchy ledowe i cotton ballsy. Możesz zawiesić je na pergoli, na murze domu lub rozłożyć na sofie. Pod wieczór dadzą one rozproszone, klimatyczne światło. Zadbaj też, by w domowym SPA w ogrodzie znalazły się świece – zwykłe, blokowe, lub zapachowe, ze świecznikami. Na świece zapachowe w słojach możesz nałożyć dekoracyjne nakładki, które będą tworzyć ozdobne cienie. Na sofie, leżance i dodatkowych krzesłach rozłóż mięsiste, miękkie poduchy.

Stoisz przed wyborem jacuzzi do swojego ogrodu i szukasz odpowiedniego urządzenia? Być może spodoba Ci się pięcioosobowe jacuzzi Lily z funkcją relaksującego masażu wodnego i powietrznego?

Poznaj bliżej naszą ofertę. Przykładowe realizacje znajdziesz na naszym instagramowym profilu: @hydropoolpolska, a także w kategorii “Realizacje”.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem!